Emppu Vuorinen

3. července 2009 v 8:08 | ZUZ@NK@-L@VUJE |  ZUZ@NK@
Věk: 31
Datum narození: 24. 06. 1978
Místo narození: Kitee, Finsko
Znamení: Rak aktuální horoskop »
Člen skupin: Nightwish Brother Firetribe

Životopis

Erno Matti Juhani Vuorinen,který se narodil 24. června 1978 v městečku Kitee na jihovýchodě Finska,je kytaristou symphonic-metalové kapely Nightwish.Nikdo mu však neřekne jinak,než Emppu (Sám vysvětluje,že se raději i prezentuje jako "Emppu Vuorinen",protože jeho rodné jméno "Erno" se prý Finům špatně vyslovuje).

Používá především kytary značky ESP a Washburn.

O hudbu se zajímal již od útlého věku;zhruba ve dvanácti letech ho zaujala kytara a tak se na ní začal sám učit hrát.Později chodil na soukromé hodiny.

Spolu s Tuomasem Holopainenem a Tarjou Turunen založil roku 1996 Nightwish - původně akustický náladový projekt,ze kterého se ale postupem času vyklubala snad jedna z nejznámějších a nejobletovanějších severských skupinl vůbec.

Vedle Nightwish se bohatě zvládl prosadil ale i v řade jiných kapel,ať už jako dlouhodobý či pouze hostující člen; například u black-metalových Darkwoods my Betrothed,kapely Altaria,nebo deskách jiných rozličných umělců,jako je třeba Beto Vazquez nebo Edu Falaschi (Angra).

Jeho zatím posledním počinem je hard-rock/AOR kapela Brother Firetribe,se kterými vydal v minulém roce (2006) debutové album nazvané "False Metal" a se kterou nyní pracuje na řadově druhém cd.

Kromě tohoto všeho je Emppu také znám pro svou malou výšku; měří pouze kolem 160 cm.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.